Beylikdüzü Balkon Kapatma

Beylikdüzü balkon kapatma; özellikle kış aylarında, dışarıya çıkılamayan bu soğuk günlerde balkonlar çok büyük bir yardımcıdır. Rahat ve üşümeden oturmanın tek yolu ise balkon kapatmadır. Balkon kapatmanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasından birine karar vermeden önce bir firmayla anlaşılmalıdır. Ardından bu firma cam balkonun yapılacağı yapıyı inceler. Buna göre ev sahibinin seçtiği modelin uygun olup olmayacağına karar verilir. Balkonun en ve boy ölçüleri alınarak çarpılır ve metrekare hesabı ortalama bir maliyet çıkartılır. Balkonları köşeli olmayanlar için yani daha oval veya yuvarlak balkonlar için yine aynı şekilde ölçü alınarak imalathanelerde özel kesim yapılır ve getirilip monte edilir. İster sürgülü ister katlamalı olarak tercih edebileceğiniz cam balkonların yanı sıra siyah ve beyaz cam gibi çeşitleri renklerde tercih edilebilir. Sizlerde balkon kapatma işlemlerinizi yaptırmadan önce beylikdüzü balkon kapatma firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Beylikdüzü Balkon Kapatma

Cam Balkon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cam balkon takılacak binanın yaşına ve durumuna göre yapı kontrol edilmeli ve herhangi bir hasar meydana getirmeyecek durumda ise takılma işlemine başlanmalıdır.
 • Birkaç farklı cam balkon çeşidi bulunmaktadır. Cam balkon yapılacak yerin sahibinin isteğine göre şartlar ve durumlar karşılıklı olarak konuşulmalı ve en uygun olana karar verilmelidir.
 • Piyasada güvenilir olmayan birçok firma bulunmaktadır. Öncelikli olarak daha önce taktırıp memnun kalan kişilerden bilgi almalı ve ona göre tercih yapılmalıdır.
 • Cam balkonda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise su tahliye kanallarıdır. Montajı yapan kişiler işinde uzman olmalı, montajı bittikten sonra köşebent ve yalıtım düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Ardından tamamen  bittiğinde son olarak silikon sıkılması ileride herhangi bir sorunla karşılaşılmasını engeller.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise güvenliktir. Bunun için başvurulan en etkili çözüm temperleme sistemdir. Temparleme cam sistemi, meydana gelebilecek olası bir durum veya kötü hava şartlarında camın daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Diğer normal camlarla kıyaslandığında daha dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir. Bu sistemin en güzel yanı ise herhangi bir kırılma durumunda büyük parçalara bölünerek ortalığa dağılmamasıdır.

Renkli Cam Balkon

Siyah ve Beyaz Camla Balkon Kapatma

Balkon kapatma denildiğinde akla ilk olarak beyaz cam gelmektedir. Hem evin dekoruna hem apartmanların dıştan görünümünde bir zıtlık yaratmadığı için en sık tercih edilen renk arasındadır. En avantajlı yanı ise güneşi direkt olarak içeriye almasıdır. Böylelikle yaz, kış daha aydınlık ve ılıman bir ortam meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra siyah cam düşünüldüğünde daha dezavantajlı duruma gelmektedir. İlk olarak rengi açısından ortama uyum sağlayamazken,  güneş ışığını da direkt olarak içeriye almaz ve bunun sonucunda da daha iç karartıcı bir ortam oluşturur. Fakat binaların dip dibe olduğu bölgeler düşünüldüğünde mahremiyet açısında da bir avantajdır. Özellikle ev hanımları için çamaşırları serecek yerleri yok ise renkli cam balkon modelleri güneş ışığını yansıtmadığı için bir dezavantaj olarak görülmektedir.

Katlanır Cam Balkon: Sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır katlanır olması camları istediğiniz tarafa doğru kaydırma şansı sunmaktadır Böylelikle açtığınızda Net bir görüntü olana olacaktır

Sürgülü Cam Balkon: Estetik görünümü ve kolay monte edilebilirliği sayesinde kullanışlı ve sık tercih edilen bir üründür. Kolay ve pratik sistemi sayesinde büyük küçük tüm balkonlarda tercih edilebilmektedir.

Balkon Kapatmanın Avantajları

  • Evinde küçük çocuğu olan ve özellikle yüksek katlarda oturanlar için güvenlik açısından büyük bir avantajdır.
  • Kentleşmenin arttığı son zamanlarda konutlar küçülmeye başlamıştır. Evi küçük olanların daha geniş bir alan yaratması açısından balkon kapatma büyük yarar sağlamaktadır.
  • Kötü hava koşullarında hiçbir zararı ya da içeriye bir sızıntısı olmaz.
  • Beyaz cam sayesinde daha aydınlık ve ferah bir ortam sağlamaktadır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir