Cam Balkon Su Alıyor

Cam balkon su alıyor gibi olumsuzluklar sık sık karşımıza çıkabiliyor bu olumsuzlukları meydana getiren belli başlı kriterleri sizler için terleyip bir araya getirdik.  Cam balkonların farklı nedenlerden dolayı su alması mümkün. Hiç bir cam balkon modellerinde su almama gibi bir durum söz konusu değil. Özellikle sürme cam balkon modelleri katlanabilir cam balkon modellerine göre daha fazla su almaktadır bunun sebebi ise; sürgü sistem ile teker arasında 5mm boşluğun bulunması sorunlarında cam balkon su alıyor gibi sorunlarla karşı karşıya kalırız.

Isıcamlı cam balkon ve Giyotin cam balkon modellerinde ise bu durum biraz daha farklı olabiliyor. Isıcamlı ve giyotin sistemlerinde su almama oranı %99 demek pekte yanlış olamayacaktır.  Cam balkon su alıyor adlı konuyu özetlemek gerekirse;

 • Cam balkonunu montaj sırasında yapılan eksiklikler
 • Silikonların yetersiz ve zayıf olması
 • Belirli bir zaman içerisinde silikonların eskimesi ve çatlaması
 • Cam balkon alüminyum doğramasında su tahliyesinin bulunmaması
 • Camlar arasında bulunan Fitillerin plastik olması ve tam yerine oturmaması
 • Yukarıda bahsettiğimiz gibi cam balkonlarda meydana gelebilecek sıvı ve hava gibi etkenlerin direk olarak içeri yönlü hareket etmesini sağlar. İstanbul cam balkon firması olarak yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde cam balkonların su ve hava alma gibi etkenlerin önüne geçebilmek mümkün değil. Ancak istenildiği kadar iş düzgün yapılsa bile cam balkonlar %5 %10 oranında olsa bile su alabilir. Bu su alma olayı direk olarak gerçekleşebildiği gibi camların terleme yöntemiyle de gerçekleşebilir.

Cam balkonların su almaması için yapılması gerekenler ?

1. Cam balkonunuzu yeni yaptıracaksınız eğer mutlaka marka tercihiniz olmalı
2. Cam balkon montajı yapılırken silikonların kalitesi iyi olmalı
3. Cam balkonun montaj sırasında silikonların iyi bir şekilde çekilmesi ve boşluk bırakılmaması
4. Eğer aktif olarak kullandığınız cam balkonlarınız mevcut ise En az 3 -4 yıl arayla silikonlarının tazelemesi gerekir
5. Araç çitalar H diye hitap edilen plastik fitilden oluşuyorsa eğer değiştirilmesi gerekir ve akabinde  yerine alüminyum fitil takılması önerilmektedir.
Siz de cam balkonlarınızda sorun yaşıyorsanız eğer, çözüm için firmamızı gönül rahatlığıyla iletişim sayfamızı ziyaret ederek arayabilirsiniz.

Cam Balkon Hava (Üfleme) Alıyor

Cam balkon ve kış bahçelerinde en çok rastladığımız sıkıntıların başında olan cam balkon üflemesi veya hava alması sorunu ile sürekli karşı karşıya kalmaktayız. Bir çok kullanıcının şikayeti olarak bilenen bu sorun montaj sırasında başlamaktadır. Kullanıcı cam balkon yaptırırken yaptırdığı firma ile sözleşme yapması ve en az 2 sene garanti alması gerekmektedir.

Cam balkon hava almasının en başlı kriteri;

 • Cam balkon montaj sırasında montaj sırasında boşluk bırakması
 • Silikonların eskimesi ve güneş ışınlarına maruz kalarak çatlaması
 • Kapak birleşim yerlerinden hava alması
 • Ara çıtaların tam oturmaması ve plastik olması
 •  Camlar arasında bırakılan boşların fazla olması  vs. Gibi sorunlar cam balkonların hava almasına sebep olabilir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir