Villa Cam Modelleri

Villa Cam Balkon

Sahip olduğunuz ya da etrafından geçerken göz ucuyla bakıp da şöyle bir evim olsa dediğimiz villalar… Bu yazımızda çoğu gösterişi dış cephesi ve camlarında olan villaların cam modelleri ve cam balkon modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Genellikle villalara bakıldığında ilk göze çarpan cam yüzeyleri olmaktadır. Bu cam modelleri de yapıya ekstra bir lüks görünüm katmaktadır. Ayrıca cam modeller, villaya modern bir görünüm katmasının yanı sıra genellikle boydan boya olan cam modelleri ile de tüm güneş ışığını direkt olarak içeriye almaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde çoğu cam modeli, normal dışı yalıtımlı evler ile kıyaslandığında çok kolay bir şekilde ısıtılabiliyor ve soğutabilirsiniz. Eski zamanlarda evi ısıtmak bir o kadar zor iken günümüzde çift cam teknolojisi, hava giriş-çıkışını engelleyen doğramalar gibi bir çok basit yöntemle ve masrafsız şekilde villalar da ısıtılıp soğutabiliyorsunuz. Özellikle sık binaların arasında bulunan bir villanız var ise güneş ışığını tamamen içeriye almak ya da güzel bir manzaranız var ve o manzaraya karşı keyif yapmak istiyorsanız, boydan boya cam modelleri hem kullanımı hem şıklığı açısından ilk tercihiniz olabilir. Cam cepheli ev deyince akla gelen ilk sorulardan bir tanesi de mahremiyeti nasıl korumak gerektiği oluyor. Bunun içinde koyu renkli camlar, perdeler ya da panjurlar kullanılabilmektedir. Şimdi birkaç cam modelinden bahsedelim:
Sade ve zariflikten yana olanların, boydan boya ve isteğe göre gölgelenmiş cam kaplı bir model sık tercih edilenler arasında yer almaktadır.
Ahşap deyince akla gelen genellikle dağ evi tarzı modellerdir. Ancak gelişen mimari sayesinde villa cam modelleri  de ahşabın doğallığına ve şıklığına yer verilmektedir.
Dış yalıtımı tamamen cam olan villaların aksine genellikle sadece manzarayı gören taraf ya da arka bahçe kısmı cam modelden oluşabiliyor.
Bu villaların cam modellerinde isteğe bağlı siyah ya da beyaz cam, yansıtıcı filmler, çeşitli gölgelikler ya da gölgeli camlarda kullanılabilmektedir.

Villa Cam Balkon Modelleri

Villa Cam Balkon Modelleri
Hem kullanımı ve gerekliliği açısından hem de dekorasyon için bulacağınız çözüm yollarından ilki cam balkonlar dır. Gelişen mimari sayesinde villalarınız a konforlu, kullanışlı ve şık bir alan yaratmak mümkün. Bu işlemi yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka seçeceğiniz firmayı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Son zamanlarda sıklıkla artan kalitesiz ve garantisiz iş yapan birçok iş yeri bulunmaktadır. Ardından anlaştığınız firma ile yapacağınız modellere karar vermeniz gerekmektedir. Bizler villa cam balkon modelleri çeşitlerini sıralamak gerekirse bunun için sizlere birkaç cam balkon modelleri aktaracağız.
Katlanır Cam Balkon: Karşınıza en sık çıkan ve tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Dekoratifliği, etkenlere karşı koruyuculuğu ve kolay monte işlemi sayesinde ilgi odağı olmuştur.
• Sürgülü Cam Balkon: Estetik görünümü sayesinde villaların balkonu için sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Oldukça kullanışlı olan bu sistem, düşük metraja sahip olması ile küçük, büyük tüm balkonlar için ideal bir ürün haline gelmektedir.
• Isı camlı Cam Balkon: Ülkemizde kullanımı yeni yeni artmaya başlayan bu model diğer cam balkonlara kıyasla iyi bir yalıtım sağlamaktadır. Yüksek koruması sayesinde de uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Villa Cam Balkon

Apartmanda da olsa villada da olsa balkon hemen hemen herkesin vazgeçilmez bir ortak noktasıdır. Cam balkon yaptırmak isteniyorsa mutlaka anlaşılacak olan firmanın güvenliğinden emin olunmalıdır. Tecrübe, kalite, fiyat ve memnuniyet iş bitiminde sizi tatmin etmelidir. Anlaşacağınız firmanın cam balkon üzerinde yoğunlaşmış bir iş yeri olması ortaya çıkacak işin ne kadar iyi olacağının belirtisidir. Cam balkonun iyi bir sonuç verebilmesi için;
• Yapılan sistemde su tahliye kanalları olmalıdır,
• Tekerleklerin milleri ve rulmanları çelik olmalıdır,
• Camlar temperli olmalı,
• Üretim ve montaj işinde uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.
Ayrıca villa cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerden birkaçı da;
• Uygulama yapılacak alanın konumu ve ölçüsü,
• Yaptıran kişilerin istekleri doğrultusunda katlamalı mı yok sürmeli bir ürün mü tercih edeceği,
• Bunun yanı sıra tek cam ya da çift cam mı olacağı sisteme göre belirlenmelidir.
Eğer güvenlik açısından problem olacağını düşündüğünüz bir mevkide iseniz bunun içinde temperli ya da sürme cam seçeneği de bulunmaktadır. Alüminyum rayları sayesinde hareket kısıtlaması olmayan bu balkonların kullanımı da oldukça rahattır. Normal balkonlar ile kıyaslandığında kullanımı açısından her türlü köşeye erişmeniz mümkün olmaktadır. Hava şartlarından etkilenmediği gibi alan kısıtlaması da oluşturmaz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir