Kış Bahçesi

Kış bahçesi, özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Restoranlar, kaffeler, turizm merkezleri bu alanda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Cam mekandan meydana gelen kış bahçeleri, yaz – kış demeden bahçenin orasında, görselliğin hat safhada olduğu bir alanda olmanızı sağlar. Peki Kış Bahçesi Nedir?

Kış Bahçesi Nedir ?

Kış bahçesi konusunda bireylerin en çok merak ettiği konulardan birisi kesinlikle “Kış Bahçesi Nedir ?” sorusu olmaktadır. Bahçeler, yaz ve bahar aylarında vazgeçilemeyen, gün boyunca açık havada oksijen alabildiğimiz, sıkıntılardan uzaklaştırıp; ruhu dinlendiren doğal ortamlar olarak öne çıkmaktadır. Fakat kış aylarına gelindiğinde; havalar belirli bir sıcaklığın altında indiğinde bahçe kültürünü yaşatamıyoruz.

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi tam da bu noktada bireylerin hizmetine giriyor. Eskiden pek önem gösterilmeyen balkonla şuanda oldukça güzel dekor edilen muhteşem yaşam alanları haline getirilirken, kimi evlerde de kapalı kış bahçesi uygulaması yapılmaktadır. Özellikle villalar ve siteler için tasarlanan Kış Bahçesi , yaz ve bahar aylarında kendimizi atıp ferahlattığımız bahçelerimizde; kış aylarında da aynı etkiyi tadabilmek için vardır.

Kış Bahçesi Fiyatları

Kış bahçesi fiyatları istenilen modele; yapılacak olan sisteme ve bunun yanı sıra ek bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı durumuna göre farklılık göstermektedir. Net bir fiyatı bulunmayan kış bahçesi fiyatları noktasında en önemli konu kalitedir. Kalite yükseldikçe, fiyatlar da doğru orantıda artmaktadır.

Çoğu kişi Kış bahçesi fiyatları noktasında büyük bir hata yapıyor. Kalite değil, fiyat ucuzluğuna bakıyor. Piyasanın altında kış bahçesi fiyatları olduğunu görürseniz; bilin ki bu kış bahçesinin size ileride doğuracağı maliyet çok daha fazla olacaktır. Bir kereliğine  yaptırdığınız kış bahçesinin fiyatlarının, yine bir kereliğine verilmesi taraftarıyız. Yapıldıktan sonra meydana gelecek soğuk geçirme, sistem arızalanması v.s. gibi durumlar için ayrı ayrı ek ödemeler yapmak sizi asla memnun etmeyecektir. Bu yüzden kış bahçesi fiyatları araştırması yapanlara; fiyatın değil kalitenin önde tutulması gerektiğini belirtebiliriz.

Kış bahçesi fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesi modelleri gelişen teknoloji ile birlikte her gün yerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Günümüz teknolojisi ile birlikte müşterilerimize elimizde bu modeller mevcut söylemek yerine sizin zevk ve tasarımlarınıza uygun hangi ürünü yaptırmak istersiniz? soruları sorulmaktadır. Bizler gerek Kış bahçesi olsun gerekse Cam balkon ürünleri olsun baştan inşa etmeye ve müşterilerimizin hayallerine göre tasarlamaya ve yerine bir yenisini ekleyerek ilerlemeye devam etmekteyiz. Sizlerde kış bahçesi yaptırmadan önce instagram sayfamızdan kış bahçesi modelleri adlı çalışmalarımızı yakından takip edebilirsiniz.

Kış bahçesi veya cam balkon yaptırmadan önce firmaya sormanız gereken en önemli sorular;

  • Kullanılacak cam markası
  • Kullanılacak profil markası ve malzemeler
  • Kullanılacak olan cam kalınlığı 8mm veya 20mm
  • Yapılan işin ve kullanılan ürünün garantisi süresi ve resmileştirilmesi yararınıza olacaktır.

Kış Bahçesi  modelleri arasında yer alan modeller genel olarak manzara odaklı 4 tarafı camla kaplı modeller olmaktadır. Fakat bunların yanı sıra yine üstünün kapalı olmasını isteyen, ya da farklı malzemelerle inşa edilmesini   isteyen kişiler için farklı Kış Bahçesi modelleri de bulunmaktadır. Kış bahçelerinde genellikle enerji tasarrufunu azaltmak ve ortamı daha aydınlık tutabilmek için şeffaf camlar tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ısıcam modellerinde plise perde uygulaması yapılarak ortamın aydınlığı ve mahremiyeti korunabiliyor.

Mekanınız nasıl olursa olsun, baştan yaratmaya ve yenilemeye talibimiz.

Kış Bahçesi Sistemleri

Kış bahçesi sistemleri, çalışma mantığı açısından normal bir konuttan farksızdır. Nasıl ki, balkona pvc ya da cam balkon uygulaması yapılıyor; aynı uygulamanın biraz daha gelişmiş şeklinin bahçelere yapıldığını düşünebilirsiniz. Otomatik açılır kış bahçesi sistemleri, kayan camlı kış bahçesi sistemleri , ısı camlı kış bahçesi sistemleri ve çok daha fazla sistemi içerisinde barındıran bu sistemler; yine beğendiğiniz modele göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir.

kış bahçesi sistemleri

Kış Bahçesi sistemleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta; ihtiyacınız uygun sistem tercihinde bulunmaktır. Eğer fazla fonksiyonel bir şey olmasını istemiyor, “yaşam alanı oluşsun yeter” diyorsanız; bu durumda standart kış bahçesi sistemleri önerisinde bulunabiliriz. Fakat, “ben yaz aylarında camların tamamen açılmasını istiyorum”, “ben çatının açılmasını istiyorum” gibi farklı fikirleriniz bulunuyorsa; bu durumda fonksiyonel kış bahçesi sistemleri tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Similar Posts

4 Comments

  1. Metrekare fiyatınız ne kadar yapmayı düşünüyorum yerimiz başakşehirde iletişim olarak mail atarsınız

  2. Tekirdağ Yeniçiftlik tarafından bulunan yazlığimiza kış bahçesi için fiyat araştırması yaptık ve İstanbulda bulunan bu yerle tanıştık ve gayet kibar bir şekilde gelip ölçülerini aldılar ve 15 günün sonunda gelip montajını yaptilar gayet güzel bir işçilik ve harika bir görsellik kazandırdı lar sizlerde kış bahçesi yaptıracaksanız eğer bu firmayi tercih edebilirsiniz

  3. Tekirdağ Yeniçiftlik tarafından bulunan yazlığimiza kış bahçesi için fiyat araştırması yaptık ve İstanbulda bulunan bu yerle tanıştık ve gayet kibar bir şekilde gelip ölçülerini aldılar ve 15 günün sonunda gelip montajını yaptilar gayet güzel bir işçilik ve harika bir görsellik kazandırdı lar sizlerde kış bahçesi yaptıracaksanız eğer bu firmayi tercih edebilirsiniz

  4. Sakarya’da bulunan yazlığımıza kış bahçesi yaptırdık İstanbul cam balkon firmasından sağolsunlar hizmetlerinden çok memnun kaldık çok ilgili ve titiz çalıştılar hizmetten oldukça memnun kaldık. Tavsiye ederim İstanbulda olduğuna bakmayın tüm Türkiye’de hizmet veriyorlar sizede tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir