Cam Balkon Fitili

Cam balkon modellerinde; hava, su, nem, kir, rüzgar ve ses kirliliğinin önüne geçebilmek için cam fitili kullanılır. Cam fitili eski tip şeffaf özelliğini yitirip yerini alüminyum fitille bırakmış. Şeffaf fitiller zamanla doğa olaylarından etkilenilerek çürümeye, sararmaya ve bir süre sonrada parçalanmaya başlayacaktır. Yeni nesil cam fitiller alüminyum fitiller her türlü olumsuz koşullara karşı direnç göstererek uzun yıllar varlığını sürdürmektedir. 

Alüminyum Cam Balkon Fitili mi , Plastik Cam Balkon Fitili mi ?

Buradaki tercih tamamen tüketiciye bırakılmıştır. Plastik fitilli doğal ortamda gerek güneş ışınları gerekse nem ve yağışlardan dolayı zamanla deforme olarak çürümeye hatta dökülmeye başlayacaktır. Bir diğer fitil olan alüminyum cam balkon fitilleri plastik fitillere nazaran daha uzun ömürlü ve ısı – yağış izolasyonu da sağlamaktadır.  Sizlerde kullanmış olduğunuz Plastik fitillerden memnun değilseniz uygun fiyat karşılığında değiştirebilirsiniz. 

Cam Balkon Fitili Değiştirme 

Cam balkon fitili değişimi basit bir kaç yöntem ile değiştirilebilir. Cam boylarını  ölçüsünü alındıktan sonra imalatcınızdan veya ev alet ve gereçleri satan kurumlardan temin edebilirsiniz. Cam balkonlarından ilk acılan ve son biten cam bölüme küçük H diğer ortada kalan bölümlere büyük H fitil kestirerek manto edebilirsiniz. Mantolama yı ister tek isterseniz de silikon veya diğer yapıştırıcılarla da sabitleyebilirsiniz. 

Cam Balkon Fitili Fiyatları

Cam fitilleri ürünün kalitesine, ölçüsüne ve modellerine göre farklılık göstermektedir. fitil çeşitleri olarak; plastik fitil, alüminyum fitil ve kauçuk fitil olmak üzere 3 çeşit fitil modelli bulunmaktadır. Alacağınız fitilin fiyatını ürünün modeli ve ölçüsü belirlemektedir.


Cam Balkon Fitili Plastik
Plastik Cam Balkon Fitili

kaucuk cam fitil


Aluminyum Cam Balkon Fitili
Alüminyum Cam Balkon Fitili

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir