Katlanır Cam Sistemleri Esenyurt

Katlanır Cam Balkon Sistemleri Esenyurt

Cam balkonlar; balkonunuzu mevsime uydurmak için kullanışlı, işlevsel ve yapımı kolay ev sistemleridir . Cam balkonların model seçeneklerini zevkinize göre ayarlayabilme imkanınız vardır. Her yerde kolayca kullanılan bu camlar en çok ev, iş yeri gibi insanların fazla vakit geçirdiği ve kullanılmayan yerlerde daha elverişli hale getirmek amacıyla kullanılır. Peki cam balkon nedir ve neden kullanmalıyız?

Esenyurt Cam Balkon Firmaları

Cam balkon kullanılmayan ya da istenilen ölçüde kullanılamayan balkon, veranda gibi yerlerin istenilen şekilde kullanmasına yarayan camlı odadır. Katlanır cam balkon sistemleri esenyurt bir diğer tabirle şehir hayatının kargaşasından sıkılan insanların balkonlarında özgürce kullanmak için yaptırdığı sistemdir. Bu sayede balkonunuzda istediğiniz gibi oturabilir, çalışabilir ve çocuklarınıza bir oyun alanı bile yapabilirsiniz. Yani odanıza bir oda daha katmanızı sağlar. Kış aylarında istenildiği gibi kapatıp dışarıda yağan karı kahve eşliğinde izleyebilir, yazın kahvaltınızı istediğiniz rahatlıkta yapabilme fırsatı sunan bu sistemin elbette ki farklı çeşitleri kullanım tarzları vardır.

Esenyurt Katlanır Cam Sistemleri

Sürgülü cam balkon; raylar üzerinde kayan balkon panellerinden oluşmaktadır. Sistemin temel mantığı ray üzerindeki panellerin sürülerek ileri gitmesidir. Bu şekliyle otomatik kapı gibi düşünebilir. Bu sistemin avantajlarına değinecek değinecek olursak;

Katlanır cam balkon; bu sistemde rüzgâr geçişini önleyerek kullanım kolaylığı sağlar. Ses yalıtım sistemi ile de sessiz bir yaşam sunarken, dış etkenlerin etkisini en aza indirerek dört mevsim kullanım kolaylığı sağlar. Katlanır cam sistemlerindeki çocuk kilidi ile evinde küçük çocuğu olanlar için ekstra bir güvenlikte sağlanmış olur. Katlanır cam balkon tercih edilen mekanlarda uygulandığında dış etkenlerden ve kötü hava şartlarından korumasının yanı sıra konforlu ce panoramik bir görüntü sağlamaktadır. Her şeyden önce ilave bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlar. Katlanır camların sağa ya da sola açılarak bir yerde toparlanabilmesi sayesinde daha sık tercih edilen bir ürün haline gelmektedir. Diğer çeşitler gibi bu sisteminde uygulanması çok pratiktir. Esenyurt katlanır cam balkon sistemleri Fiyat açısından bakıldığında balkonunuzun ölçüsü alınarak metrekare hesabı bir maliyet çıkartılır. Bu sebeple ekonomiktir.

Esenyurt Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Esenyurt Cam Balkon Tamiri

 • Kanat ve ray sayısı istenildiği kadar artırılıp azaltılabilir.
 • Panelleri tek hareketle ileri götürebilir. Bu yönüyle kolay sessiz ve kullanışlı bir kullanımı vardır.
 • İstenilen tarz ve renkte yapılabilir. Estetik görüntüsü ile mekanlara şıklık katmaktadır.
 • Ürünün dışarıdan gelecek olumsuz hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılığı vardır. Dışardan geleni içeri almadığı için maksimum hijyen sağlar.
 • Ayrıca içerdeki ısıyı da dışarıya çıkarmamaktadır.
 • Yüksek katlarda oturan ve küçük çocuğu olanların güvenlik açısından sık tercih ettiği bir yöntemdir.
 • Konutların küçülmesiyle balkonlarınızı kapatarak daha geniş mekanlar ortaya çıkartmak mümkündür.
 • Tercih edilen cam rengi beyaz ise güneşi direkt olarak içeri alacağından aydınlık bir ortam sunar.

Cam Balkon Taktırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • İçeriye yağmur suyu girilmemesi isteniyorsa damlalık sistem kullanılmalıdır. Ardından yapılan işlemin garantili olması için silikon çekilebilir.
 • Cam balkonların tekerlek kısımları çift rulmanlı olmalıdır. Ayrıca kullanılan fitiller alüminyum olmalıdır.
 • Özellikle dikkat edilmesi gereken şey ise; camlarda en az 8 mm tamper kullanılmalıdır.

Cam Balkonda Siyah Renk

Dışarıdan içerisi gözükmesin diye düşünülüp tercih edilen bu renk seçeneği sizlere bir dezavantaj sunmaktadır. Dışarıdan içerisi gözükmediği gibi içeriden de dışarısının gözükmesi zorlaşır. Ayrıyeten siyah renk güneş ışığını direkt olarak içeriye alamayacağı için balkonunuza karanlık bir hava katabilmektedir. Ayrıca ev hanımları için önemli bir konu alan çamaşır kurutma meselesinde de güneş ışığını daha az aldığı için geç kurutmaktadır. Fakat apartmanların sık olduğu bir bölgede oturuyor iseniz, mahremiyet açısından düşünüldüğünde tercih edilebilecek bir durum haline gelmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir