Ispartakule Cam Balkon

Açık balkonları cam hale döndürerek daha konforlu, kapalı ve şık bir ortama dönüştürmek mümkündür. En güzel avantajlarından bir tanesi de, uygulandığı ortamı dış etkenlerden koruyarak, kötü havadan muhafaza etmektir. Diğer konforlu bir yanı ise, evlerinize ek bir yaşam alanı sunmaktır. Özellikle çoğu kişi tarafından farklı bir dekorasyona sebep olmaktadır. Birbirinden farklı renk ve model seçenekleriyle uygulandığı ortama ferahlık ve modernlik katar ve bu farklı seçenekleri sayesinde evinizin şeklini ve düzenini bozmadan her ortama uyum sağlayabilmektedir. Bir diğer özelliği ise, katlanılabilir ve sürmeli seçenekleri sayesinde mekanlarınızda ekstra bir alana gerek duymadan, kolay uygulanabilir olmasıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte cam balkonlarda da ısı ve ses geçirmez özellikler bulunmaktadır. Sizlerde Ispartakule cam balkon ailesi tanışarak ücretsiz servis ağımız ile yerinde keşif ve çözümlerle bilgi sahibi olabirsiniz.

Ispartakule Cam Balkon

Cam Balkon Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Uygulama yapılacak alanın yapı özelliklerine dikkat ederek işlem sırası veya sonrasında ortaya çıkabilecek hasarlar engellenmelidir.
  • Yapı kontrol edildikten sonra duruma göre çift veya tek cam mı tercih edileceğine karar verilir.
  • Bir diğer durum ise uygulama yapılacak alanın genişliği ve yapısına göre sürmeli cam balkon mu, katlamalı cam balkon mu olacağı belirlenir.
  • Evde küçük çocuğu olanlarında sık tercih ettiği bir diğer yöntem ise, ekstra güvenlik için temperli cam kullanılmasıdır. Temperli cam; herhangi bir kırılma durumunda camın büyük parçalara ayrılmasıdır. Ayrıca temperleme işlemi camın gücünü daha da arttırmaktadır. Böylelikle rüzgar, yağmur, dolu gibi doğal durumlarda problem yaşanmaz. Araba camlarında da kullanılan temperleme işlemi diğer normal camlara göre daha dayanıklıdır.

Cam balkonlar bulunduğu ortama ferah bir görünüm katarken, içerisinde bulunan bina yapısını ve dekorunu hiçbir şekilde bozmamaktadır. Isı ve ses geçirmez özelliği sayesinde de sıklıkla tercih edilen bir durumdur. Sürmeli ve katlamalı seçenekleri sayesinde kesintisiz ve ferah bir alan oluşmasına katkı sağlar.

Cam Balkon Ispartakule

Cam balkon yaptırmadan önce hepimizin kafasında ilk olarak fiyat konusu gelmektedir. Nasıl Hesaplanmaktadır, fiyat politikası nedir gibi sorularla araştırma içerisine girmekteyiz.  Cam balkonda uygulanacak yerin en ile boy ölçüsü çarpılarak alanın metrekare ölçüsü hesaplanabilmektedir. Daha sonra metrekare birim fiyatı ile sonuç çarpılarak ortalama bir maliyet çıkarılır.

Ispartakule Cam Balkon Firması

Balkonunuz için tercih edilecek en iyi seçenek evinizin yapısına ve durumuna göre belirlenmektedir. Bu işlemi bir kez yaptıracağınız için alanında iyi ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması daha avantajlı olacaktır. Cam balkon işlemi sadece konutlarda değil oteller, pastaneler, mağaza vitrinleri gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Her şekildeki yapıya uyum sağlayabilen cam balkonlar, yapı şekli yuvarlak ve oval gibi olsa bile ölçüm cihazları ile alınan ölçüler sayesinde belirlenmektedir. Ardından imalathanelerde o ölçülere göre kesim yapılarak yapılacak alanda birleştirildiğine o yapının şeklini almaktadır. Kadınların en çok düşüneceği bir durum ise cam balkon temizliğidir. Katlanır cam balkonlarda içeriye doğru açılabilen kanatları olduğu için güvenli bir şekilde temizlenmesi mümkündür. Ayrıca bu sistemde kullanılan camlar ısıyı direkt olarak içeriye geçirerek daha sıcak bir ortam yaratır. Aynı zamanda soğuk ve rüzgarın içeriye girmesini engelleyerek ortamın daha kolay ısınması sağlanır. Ispartakule cam balkon  taktırdıktan sonra yapılan gözlemlere göre de yakıt giderlerinde büyük oranda bir tasarruf sağladığı belirlenmiştir.

Cam Balkon Sistemleri Apartman Yönetimi ya da Belediye Yetkilileri Tarafından Sorun Teşkil Eder Mi ?

Cam balkon yaptırmadan önce akıllara gelen ilk sorulardan bir tanesi de budur. Apartman yönetimi cam balkona karşı çıkar mı diye düşünülse de hiçbir sorun teşkil etmez. Çünkü sistem imar mevzuatına uygundur. Ayrıca bu konuyla ilgili bir Danıştay kararı bulunduğu için herhangi bir izin alınması gerekmemektedir.

Sizde evlerinizde kapalı ve şık ortamlar yaratmak isterseniz Ispartakule cam balkon firmasını arayarak tercih edebilirsiniz.

Similar Posts

One Comment

  1. Camlar harika oldu gerek işçilik olsun gerekse memnuniyet olsun gayet güzeldi emeklerine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir