Giyotin Cam Sistemi Nedir

Giyotin cam sistemi genellikle uzaktan kumandalı ve motorlu olarak yapılmaktadır. Giyotin cam sistemlerinde 2 panel bulunmaktadır. Bu panellerden biri sabitken diğer panel hareketlidir. 3 panelli olarak üretilmekte olan giyotin cam sistemlerinde ise yine 1 panel sabit diğer 2 panel ise hareketlidir. Fakat giyotin cam sistemleri yüksekliğe göre 4 panelli dahi üretile bilmektedirler.

Sisteme genellikle hareketli küpeşte denilmektedir. Bunun nedeni ise genelde cafe, restaurant ve sosyal alan gibi yerlerde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Burada kullanılan sistemler yerden küpeşte yüksekliğindedir ve genelde masa hizasında yada sabit kalmaktadır. Hareketli küpeşte sistemlere verilmekte olan diğer isim ise bilinen giyotin cam sistemleri dir. Giyotin cam sistemlerinde tek cam ya da ısı cam kullanılır.

Giyotin Cam Nerelerde Kullanılır ?

Giyotin cam sistemi nedir ;  Cafe, restaurant ve sosyal alan dışında farklı pek çok alanda kullanıldığı görülmektedir. Kış bahçesi, yaz bahçesi, teras, düğün salonları, tente ya da pergola ve futbol stadyumlarında kullanılmaktadır.

Giyotin camların kullanıldığı alanlarda güvenlik, kullanım kolaylığı ve iklimlendirme konularında daha çok tercih edilmekte olan çözümler arasında yer alır.

Giyotin cam sistemleri ile klasik cam sistemleri arasında pek çok benzerlik olduğu gibi birbirinden ayrılmakta olan özelliklerinin bulunduğunu da bilmelisiniz. Klasik camlardan ayrılmakta olan en önemli özelliği ise giyotin cam sisteminin çalışma prensibidir. Klasik cam sistemlerinden ayrılmakta olan diğer yönleri ise çift yönlü olarak açılıp kapanabiliyor olmasıdır. Üstelik bu camların istenilen her yere montajı da mümkündür. Camlar istenildiği taktirde yukarıya aşağıya, sağa ve sola açılabilir. Giyotin camların çalışabilmesi için özel bir motor bulunmaktadır.

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Giyotin cam balkon sistemleri camın sağlamış olduğu görüş açısı ve doğu ile iç içe mekanlar yaratma konusunda büyük öneme sahiptir. Hareketli küpeşte sistemleri mekana göre modifiye edilebilmekte ve malzeme yapısına göre üst düzey düzey güvenlik ve emniyet sağlayabilmektedir. Üstelik fonksiyonel ürünler olması nedeni ile tüm ihtiyaçlarınıza uygundur.

Çelik mil silindir ya da İtalyan tiger kayış kullanılarak tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Üstelik motorlu küpeşte imalatı olarak yıllarca ilk günkü kalitesine hasar verilmeden kullanılabilir.

Giyotin cam sistemleri kesin olarak motorlu ya da manüel olarak tamamen kişinin talebine göre tasarlanmaktadır. Üstelik cam balkonlar ile kıyaslandığında kar, yağmur ya da rüzgar gibi olumsuzluklara karşı daha dayanıklıdır.

Pencere, kapı girişleri ve oda bölmelerinde kullanılabilmektedir. Hareketli aynı zamanda da sabit parçalardan oluşmaktadır.  Ayrıca giyotin cam sistemleri kesinlikle görüş alanını kapatmaz.

Güvenlik konusundan tereddüt eden kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta bu cam sisteminin hareket sensörlüdür. Giyotin cam sisteminde kullanılmakta olan bu hareket sensörünün çocuk emniyeti ve hırsızlara karşı güvenlik amaçlı kullanıldığı bilinmelidir. Üstelik alüminyum profiller istenilmekte olan renge özel olarak boyana bilmektedir.

Giyotin cam sistemlerinin yapısı sayede ısı yalıtımını maksimum seviyede sağladığına emin olabilirsiniz. Çift taraflı olarak sağlanmakta olan yalıtım yaz aylarında yüksek sıcaklıklardan, kış aylarında ise aşırı soğuk havadan korunmanızı sağlayacaktır.

Giyotin cam sistemlerinin de diğer cam sistemleri gibi teknik özellikleri bulunmaktadır. Bu cam sistemi 4500 mm genişlik ve 2600 mm yüksekliğe karar uygulanabilmektedir. Camlar yatay olarak konuşlandırılmak tadır ve güçlü motor sayesinde dayanıklı kayışlar ile yukarı aşağı hareket sağlanır. Camların yukarı aşağı hareketinin sağlanabilmesi için 3 mm ve 25 mm içi çelik halatlı, dayanıklı kayışlar kullanılır. Sistemde tel ya da zincirin bulunmaması sessiz çalışmasına yardımcı olur. Üstelik kayışlar -35 derece, +80 dereceye kadar dayanmaktadır. Üstelik yan alüminyum kasalarda yer alan çiftli kıl fitilleri sayesinde ekstra izolasyon sağlanmaktadır. Giyotin cam sistemi ıslak ya da kuru, sıcak ya da soğuk fark etmeksizin her ortamda sorunsuz çalışabilmektedir.  Kişilerin tercihi doğrultusunda uzaktan kumandalı ya da butonlu açılıp kapanması sağlanır. Ancak bu fiyatta farklılık oluşturabileceği için tercihinizde bunu da değerlendirmeniz önerilmektedir. Fiyat farkı oluşturuyor olsa dahi camlarda yer alan tek kumanda ile 15 adet sistemi kontrol edebilir ve camları istediğiniz her noktada durdurabilirsiniz. Sistemde kullanılmakta olan sabit kısım hareketli küpeşte 90 cm olarak yapılır ama 2.50 metreyi geçen sistemlerde ise 3 eşit parçaya bölünerek sistemin sabit kısmına 10 cm eklenecektir. Eğer kişi talep ederse sabit cam daha yüksek yapılabilmektedir. Yan kanallarda sistemin hareket edebilmesi için 8 adet rulman bulunmaktadır. Sistemde yer alan camlar temperli cam olmakla birlikte camlar talebe göre 8 mm  ya da 10 mm olarak yapılır.

Giyotin cam sistemlerinde en önemli konulardan biri de sistemin garantisinin olup olmadığıdır. Firma ile anlaşmanıza bağlı olarak giyotin cam sistemlerine 2 yıla kadar garanti sunulmaktadır.

Giyotin Cam M2 Fiyatları

Giyotin cam sistemlerinde fiyat hesaplanırken mekanın ölçüsü büyük önem taşımaktadır. Uygulanacak olan giyotin cam sisteminin 2’li, 3’lü ve 4’lü olması dikkate alınır ve mekanın ölçüsüne göre fiyatlandırma yapılır. Kullanılmakta olan motor, giyotin cam sisteminin zincirli ya da kayışlı olması işlemi yapan firmanın yetkin olmasının yanında sistemin toplam sunduğu faydalar sistemin fiyatını etkilemektedir.

Giyotin camların metre kare fiyatları malzemenin kalitesine motorlu ya da manüel mekanizma ile çalışıyor olmasına göre değişkenlik gösterir. Fiyatın daha net belirlenebilmesi için uzmanlardan teklif almalısınız.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir