Parseller Cam Balkon

Apartmanlar ya da villalarda ayırt etmeksizin en önem verilen konulardan bir tanesi balkondur. Balkonda daha fazla zaman geçirmek isteyenlerin ise başvuracağı ilk yöntem cam balkondur. Yaz, kış fark etmeksizin çıkıp rahatça oturulabilecek, istenirse camları açılıp nefes alınabilecek… Yaptırmaya karar verenlerin aklındaki ilk şüphelerden biri güneş ışığını geçirip geçirmemesidir. Ancak düşünüldüğünü özellikle boydan boya beyaz cam bir balkon yapılacaksa rahatlıkla ışığı içeriye alarak daha ferah ve aydınlık bir ortam meydana getirmektedir.  Tabii ki cam balkon taktırırken de dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Parseller cam balkon firması sizler için tüm bilgi ve tecrübeyi sizlere sunmaktadır. Sizlerde cam balkon ile ilgili tüm sorularınızın cevabını bu sitede bulabilirsiniz.

Parseller Cam Balkon

Cam Balkon Taktırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Öncelikle cam balkon uygulaması yapılacak konut kontrol edilmeli ve olası zararlar engellenmelidir.
  • Ev sahibinin istekleri doğrultusunda nasıl bir cam balkon yapılacağına karar verilmelidir. Bu konuda birkaç çeşit bulunmaktadır. Sürmeli, katlamalı, siyah ve beyaz cam gibi…
  • Bu konuda riske girmeyerek güvenilir firmalarla çalışılmalıdır. Anlaşacağınız firmanın cam balkon üzerinde yoğunlaşmış olmasına dikkat ederek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Bir diğer önemli konu ise; su tahliye kanallarıdır. Yapılırken mutlaka dikkat edilmeli, göz ardı edilmemelidir.
  • Tekerleklerin milleri ve rulmanları çelik olmalıdır, montaj içinde alanında uzman kişiler tercih edilmelidir.
  • Güvenlik açısından alınması gereken önlem ise, temperlemedir. Temperleme cam sistemi, kış mevsiminde meydana çıkacak rüzgar veya kötü hava şartlarında camın daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Diğer normal camlarla kıyaslandığında 5 kat daha dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca herhangi bir kırılma durumunda küçük parçalara ayrılıp dağılmak yerine daha büyük parçalara bölünerek kırılır.

Parseller cam balkon her ne kadar çoğu kişi hayat kurtarıcı olsa da taktırılırken önem verilen konulardan bir diğeri ise cam rengidir. Siyah ve beyaz olmak üzere iki çeşit renk seçeneği bulunmaktadır. Bu cam modellerinden biraz bahsedelim.

Avcılar Parseller Cam Balkon

Beyaz cam balkon özellikle sık apartmanların bulunduğu bölgelerde oturanların daha çok tercih ettiği beyaz renk cam balkon, güneşi direkt olarak içeriye aldığı için daha aydınlık ve ferah bir ortam meydana getirmektedir. Özellikle kış mevsimlerinde ev hanımlarınım çamaşır sorununu büyük oranda çözmektedir. Dışarıya asmaya gerek kalmadan cam balkon içerisine sererek güneşi direkt alarak kuruması sağlanabilir. Beyaz camın bir diğer avantajı ise, apartmanların dış dekorunu bozmadan her yapıya uyum sağlayabilmeleridir. Bu durumda siyah camla kıyaslandığında daha çok tercih edildiği görülmektedir. Avcılar parseller cam balkon firması tüm renk ve seçeneklerle en uygun fiyatı sizleri sunmaktadır. Sizlerde İstanbul cam balkon ailesi ile tanışmaktan keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Siyah Cam Balkon

Siyah cam balkonun bir diğer adı, füme balkondur. Son zamanlarda rahatlığı açısından daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Özellikle yine apartmanların ya da balkonların karşılıklı olduğu yerlerde içerden dışarıyı göstermediği için yaz, kış gönül rahatlığıyla oturma imkanı sunmaktadır. Fakat siyah cam denildiğinde akla gelen ilk soru güneş ışığını engelleyip engellememesidir. Eğer karanlık bir konumda oturuyorsanız siyah cam taktırmak bir dezavantajdır. Çünkü güneş ışığını keseceği ve karanlık bir yansıma yaratacağı için ortamı daha basık hale getirebilmektedir. Ancak renginin koyuluğundan dolayı kiri ve tozu belli etmediği için çoğu ev hanımının gözde rengidir.

Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Hesaplanır

Nasıl bir model uygulanacağına karar verildikten sonra sıra ölçü almaya gelmektedir. Cam balkonun takılacağı alanın en ile boy ölçüsü çarpılarak metrekare ölçüsü hesaplanır. Ardından bu çıkan sonuç ile metrekare birim fiyatı çarpılır ve ev sahibine bir maliyet çıkarılır. Oval ya da yuvarlak olan balkonlarda da yine ölçüler alınır ve imalathanelerde ona uygun şekilde kesilir ve getirilip monte edilir. Bu tarz özel kesimlerde fiyat farkı olmamaktadır.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir