Pimapen Tamiri

Pimapen Tamiri

Pimapen, bir PVC pencere sistemidir. İlk olarak üretilen PVC, pencere sistemi olduğu için daha sonraki yıllarda üretilen bütün PVC pencere sistemleri de pimapen olarak adlandırılmıştır. PVC (Poli Vinil Klorür) polimere ait önemli bir malzemedir. Polimer ise günlük hayatta sıkça tercih edilen bir maddedir. PVC; petrol ve tuzdan üretilen bir plastiktir. Günümüzde serum tüplerinden, pencere profillerine, yiyecek kaplarından, otomobil döşemelerine kadar birçok farklı alanda PVC’nin kullanıldığı görülmektedir. Görüldüğü üzere pimapen hayatımızın pek çok alanında yer almaktadır. Fakat bu kadar tercih edilme sebebi nedir ondan bahsedelim.

  • Ateşe ve ısıya dayanıklıdır; pimapenin ana maddesi olan polimerde klor atomu bulunması yanmasını zorlaştırır. Yanmasına neden olan sebep ortadan kaldırıldığında yangında hemen durmaktadır. Bu yüzdende kapı ve pencerelerde en sık tercih edilen malzeme haline gelmiştir.
  • Sağlam ve kullanışlıdır; diğer kapı ve pencere ürünleriyle karşılaştırıldığında daha dayanıklı olduğu gözler önüne serilmiştir.
  • Çok iyi bir yalıtım malzemesidir; ahşap ürünler ile kıyaslandığında ses ve diğer dış etkenleri içeriye geçirmez Bunun yanı sıra kış mevsiminde dışarıdan içeriye giren soğuğu yüksek oranda engeller.
  • Ekonomiktir; birçok kişi pimapen tercih etmeden önce diğer özelliklerine bakmadan fiyat arayışına girerler.
  • Pimapen de bu konuda hem cep yakmaz hem de çok kaliteli kullanışlı bir malzemedir
  • Çevreye dosttur; PVC’den üretilen tüm ürünler çevreye dost olmasının yanı sıra yeniden kullanılabilirliği açısından devamlı şekillendirilebilir bir malzemedir.

Günümüzde özellikle son zamanlarda pimapenler en çok kapı ve pencerelerde tercih edilmektedir. Fakat her ne kadar dayanıklı ve sağlam bir ürün olsa bile zamanla yıpranmalar meydana gelmektedir ya da yıpranmasa bile elden geçirilip bakım yapılmalıdır. Bu sebeple belli zamanlarda Pimapen tamiri  ile uğraşıp, evlere gelip kontrol edilmesi istenmektedir. Soğuk hava alması, menteşelerin kırılması, su alması gibi birçok nedenle pimapen tamircilerine başvurulmaktadır.

Pimapenler günlük hayatta sıklıkla kullanıldığı için bozulma yapması olağandır. Malzemenin neresinde sorun olduğu belirlendikten sonra ilk olarak parça tamiri şeklinde işlem uygulanır. Eğer fayda etmiyorsa istanbul pimapen tamiri tamamen değiştirilir ve ilk günkü gibi kullanılabilir hale getirilir. Sık karşılaşılan sorunlardan biri de cam kırılmasıdır. Aslında en basit iş gibi gözükse de cam değiştirme ardından dikkat edilmesi gereken en önemli şey yapıştırılacak kimyasalın kuvvetli ve iyi olmasıdır.

Pimapen Tamircisi

İstanbul Pimapen Tamiri

Pimapen tamirinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken şey tecrübedir. Yıpranma ya da kontrol durumunda ilk olarak ürünleri yaptırdığınız firmaya başvurmanızda fayda vardır. İlk iş onların elinden çıktığı için ne yapılması gerektiğini onlar daha iyi bilmektedir. Fakat başka bir firmadan yardım alacak iseniz iyi araştırılmalı, daha önceden iş yapıp memnun kalan kişilerden fikir alınmalıdır. Pimapen de bulunan contalar zamanla hava koşullarından dolayı zarar görmektedir. Pimapen tamircileri bakım ve onarımı sırasında bu contaları yenileri ile değiştirmelidir. Bu aşamada kauçuk kullanılması pencereye daha kolay uyum sağlamaktadır. Zor açılıp kapanan, su sızdıran kapı ve pencerelerde arızalara neden olmaktadır. Bunlar da kontrol edilerek ilk olarak parça değişimine başvurulur. Düzelme olmaz ise arızalı yapı değiştirilir. Bunlar için de iyi bir ustalık ve tecrübe gerekmektedir. Pimapen tamircisi ne başvurmadan önce bunlara dikkat edilmelidir.

Pimapen Tamir Servisi

• Kol ve menteşe değişimi,
• Pencere izolasyonu,
• Kilit değişimi,
• Su sızdırma,
• Soğuk girmesi,
• Pencere ayarları,
• Kilitli kapı ayarı,
• Çift açılım ayarları,
• Conta değişimi
pimapen tamir servisleri ne en sık başvurulan arızalardır. Pimapen tamir servislerinin elinden geçen bu sorunlar sonucunda yeni gibi bir yapı ile karşılaşmak mümkündür. Pimapen tamir servisleri bizzat evinize gelerek arızayı inceler, orada yapabileceği bir iş var ise yapa, eğer yok ise firmada gerekli işlemler yapılarak arıza giderilir ve tekrar monte edilir. Ayrıca kapı ve pencerelerde birçok pimapen çeşidi bulunmaktadır. Arıza için servise başvurduğunuzda eğer değişim gerekli ise farklı bir modelle değişim yaparak arıza giderme şansımız vardır. Pimapen tamirinde dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise tecrübedir. Firmanın geçmiş deneyimlerine bakarak ya da sorgulayarak bu iş yerlerine danışmanızda fayda vardır. Aksi takdirde güvenilir olmayan bir firmadan fiyat daha uygun diye yardım alınırsa pimapeninizde ki arızalar bir süre sonra tekrar nüksedecektir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir