Esenyurt Pergola

Bugünler de pek çok konut ve emlak sahibi mimari projelerinde pergole sistemlerini kullanmaktadır. Pergola kelimesi anlam olarak eski Latin dilinde çatı ve saçak anlamında kullanılan pergole kelimesinden kökünden gelmektedir. İtalyan dilinde ise pergola yani güneşlik ve gölgelik anlamına gelmektedir. Siz de evinize yaptıracağınız pergole sistemi ile yatay halde veya bükümlü olarak ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile örtülme ve kapatılma işleminde kullanılmaktadır.

Esenyurt Pergola

Ek olarak pergola sistemlerinin özellikle sağladığı fayda güneşlik olarak yazları sizi güneşten ve yakıcı ışınlardan korumaktadır. Bunun yanı sıra sistemin açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yağışlı ve yağmurlu havalarda sizleri yağmurdan ve ıslaklıktan koruyacaktır. Dilediğiniz zaman kurulu olan pergole tente sisteminizin etrafını tamamen cam ile kapatarak tente sisteminizi dileğinize göre açılır kapanır duruma getirebilirsiniz.

Esenyurt Pergole sistemleri sayesinde mevsim olarak kış zamanında pergole tentenizin altında bahçenizde kalabilirsiniz.

Esenyurt Pergola Sistemleri

Pergole sistemlerinde pergola türü ve malzeme seçimi oldukça önemlidir. İlk olarak pergole sistemi ağaç olarak kullanılacaksa doğru ağaç türünün kullanılması gereklidir. Eğer hatalı ağaç türü seçimi pergola sisteminin uzun soluklu olmasının önüne geçmektedir.

Gölgelik ve güneşlik sistemlerini kurarken işinin uzmanı olan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Güneşlik ve pergola yapımı çok zahmetli olduğu kadar dikkat gerektiren ve önemli bir işlemdir. Esenyurt pergola firması sizlerin beğenisine sunduğu ürünleri her zaman en kaliteli ve uygun fiyatlar ile üretir.

Eseyurt Pergola Fiyatları

Günümüzde pergola fiyatları yapılması istenilen işin kalitesine ve harcanan işçilik gücü durumuna göre değişimler göstermektedir. Bu sistemde fiyat olarak en uygun ağaç türü Karaçam olmaktadır. Duruma göre Rus çamı türü de kullanılabilmektedir. Ağaç türleri arasında pahalı ve kaliteli olmasıyla bilinen ağaç cinsi olarak tik ağacı tavsiye edilmektedir. Kaliteli ve sağlamlığı ile bilinen tik ağacının 50 yıl aşkın uzun bir ömrü vardır. Esenyurt pergola sistemleri fiyatları hesaplanırken yapılacak alanı ölçmeniz gerekir.

Pergole Sistemleri Nerelerde Kullanılır 

Esenyurt Pergola dört mevsim boyunca rahatlıkla kullanılacak alanlar elde edilmesini sağlar. Teras, bahçe ve balkonların ömrünü tüm yıla yayan pergola sistemi plazalar da yada evlerde özellikle bu alanlarda kullanılmaktadır. Teras ve balkonları hem dışarıda havada ki soğukluktan koruyan pergola aynı zamana balkon için de hoş bir elegant hava yaratarak görünüm sağlıyor. Bununla birlikte diğer kullanım alanı olan kapalı ve kış bahçelerinde de kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen pergole sistemi, teras ve bahçeleri de soğuk ve yağmurlu havalardan koruyarak ev sahiplerine tüm yılın her ayı keyifle değerlendirecekleri bir bahçe alanı kullanımı sağlıyor. Tüm dış mekanlarda keyifle rahatlıkla kullanılabilen pergolayı bazı belediyelerin ve kamu kurumlarının yaptığı yürüyüş yolları veya kaldırımlarda da görebilirsiniz.

Pergole Sistemleri Nasıl Yapılır?

Esenyurt pergola tarafından yapılması gereken pergola sistemleri, yapımı zahmetli ve hassas bir iş olan bir sistemdir. Düzgün ve doğru kurulumun oldukça önemli olduğu pergola sistemi isteğinize göre hem ahşap malzeme hem de demir malzeme kullanılarak yapılabilir.

Talebinize göre pergola yapımı için ahşap malzeme seçilmişse, kullanılacak ahşabın kalitesi büyük önem taşımaktadır. Sistem kurulumu yapılacak alanın pergolaya göre tasarlanması gerekmektedir. Türlerine göre sedir ağacı, sekoya ağacı, Rus çamı gibi ağaçların kullanılarak yapıldığı pergola sistemlerinde yapının dayanıklılığı açısından kullanılacak ahşap malzeme türü çok önemlidir. Dinamik ve doğal görüntüsüyle en çok ahşap malzemenin tercih edildiği Per goleler de 50 yıl kullanıma müsait uzun bir ömrü olan tik ağacı tavsiye edilmektedir.

Esenyurt Tente

Esenyurt tente ve pergola sistemleri içerisinde, günümüzde konfor açısından en çok tercih edilen sistemler arasında motorlu pergola sistemleri her zaman ilk sırada yerini alır. Özellikle ölçüsü büyük geniş dış mekanı veya bahçesi olan işletmeler tarafından konfor ve kolaylık açısından tercih edilen motorlu pergola tente, büyük terası veya bahçesinde verandası olan ev sahipleri tarafından da rağbet görmektedir.

Motorlu pergola sistemi üretimimizde kaliteli ve uzun yıllar kullanıma müsait olacak özel malzemeler kullanıyoruz. Esenyurt pergola sistemleri asla su ve yağmur geçirmeyen özelliktedir.

Kafeniz ya da işletmenizdeki ya da evinizdeki misafirlerinizi yaz mevsiminde güneşten koruduğu gibi kış mevsiminde yağışlı havalarda da ıslanmaktan korur. Aydınlatma olarak kendi ışıklandırma sistemine sahip olan ve kolayca aydınlanabilen motorlu pergola ile müşterilerimizin mekanlarında ki aydınlatma sorununu da otomatik olarak çözüyoruz.

Güncel ve geliştirilmiş motor teknolojisi sayesinde, safha safha kademeli olarak açıp kapatabileceğiniz motorlu pergola tente sistemi ile mekanın görünümünü ve atmosferini kontrol etmek kolaylaşıyor.

Otomatik Tente

Kaliteli ve birinci sınıf malzemeden ürettiğimiz motorlu pergola ve tente sistemleri, kullanım da kolaylıklar sağlarken çok uzun yıllar boyunca sağlamlığını koruyor. Kullanıldığı mekanın tasarımına uyum sağlayan ve elegant görünümüyle ve şık yapısıyla da estetik olarak işletmenizin imajını da destekliyor. Sistemimizin teknik özellikleri şöyledir:

  • Geniş mekanlar ve büyük teraslar için en uygun sistem, motorlu pergola tente sistemidir.
  • Kademeli olarak açılıp kapanma hızını revize edilip yükselttik, sizlere vakit kaybettirmeden kısa zamanda hareket ediyor.
  • Kullanılan açık olan tüm metal bölümlerde elektrostatik özel boya kullanıyoruz.
  • Uzaktan kumandası sayesinde zahmetsiz ve hızlı ve pratik çalışmasını sağlıyoruz.
  • Opsiyonla olarak dilediğiniz de rüzgâr ve yağmur sensörlü ilave edilerek çok daha fonksiyonel ve konforlu hale getirilebilirsiniz.
  • Özel ses yalıtımlı sistemi sayesinde mümkün olan en düşük desibelde çalışarak en az sesi çıkartmasını sağlıyoruz ve gürültü kirliliğini engelliyoruz.
  • Tente kumaşı üzerinde biriken yağmur suyunun özel profillerle tahliye edilerek boşaltılması için kanallar kullanıyoruz
  •  Bükümlü özel imal galvaniz sac malzeme kullanılan pergola tente sisteminde, tüm aksamlar sac korumasındadır ve oldukça dayanıklıdır.
  • Açık kısım bağlantı cıvataları ve tüm bağlantılar paslanmaz özellikte üretiyoruz.

Burada sayılan tüm bu özelliklerin yanı sıra motorlu pergola sistemlerimizi sizlerin beğenisine şık tasarım ve farklı renk seçeneklerini sunuyoruz. Ayrıca kullanıcı hatasından kaynaklanmayan ezilme, bükülme, yırtılma gibi durumlar için ürünlerimiz her zaman firmamız garantisi altındadır. Esenyurt pergola firması olarak yılların deneyimi ve tecrübesi ile işimizin uzmanlığını birleştirip siz değerli müşterimize en uygun çözümü sunuyoruz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir